B E S T  O F  2 0 1 3
                                       
                                           B E S T   O F   2 0 1 3
 

     
                     
SZÍNHÁZ        FILM        
ZENE        KIÁLLÍTÁS       KÖNYV

 
S Z Í N H Á Z                                                              B E S T  O F  2 0 1 3
 


            ELŐADÁSOK         SZÍNÉSZEK          ALTERNATÍV          VENDÉGJÁTÉK

                   
 IFJÚSÁGI               ZENÉS          MOZGÁSSZÍNHÁZ és TÁNC

                      LÁTVÁNY és ZENE          SZÍNMŰVÉSZETI EGYETEMEK


Az Év előadása:    SIN VILLAGE  
 Balogh Rodrigó  Független Színház  Gellért-hegy


Legjobb rendezés: I.ERZSÉBET    Szikszai Rémusz        Vádli Társulat         Szkéné

Rendező:      ZSÓTÉR SÁNDOR    HAMLET   SzFE  IV. színész-osztály  Ódry Színpad
                                              HAMLET   SzFE  IV. színész-osztály      Tószínpad
                                                                            Gyulai Shakespeare Fesztivál

            
                                 MOLIERE DON JUANJA                      Maladype Bázis


Legjobb előadás:
    CSILLAGOS ÉG     MOHÁCSI JÁNOS és ISTVÁN    Radnóti Színház

Totális színház:       NAGY FÜZET        Horváth Csaba              Forte        Szkéné

Tantermi:              ÁLLAMPOLGÁRI ISMERETEK  Tengely Gábor  MANNA Zsámbék


Legeredetibb:        
III/II RICHARD        Felhőfi-Kiss László  Jurányi Inkubátorház

Író-rendező:
               TITKAINK                    Pintér Béla                        Szkéné

Igazgatói névjegy:
       A VÁGY VILLAMOSA     Kiss Csaba    Miskolci Nemzeti Sz.   

Magyar darab:             BÁNYAVÍZ        Csizmadia Tibor                           Szkéné


Történelem:  TIGRIS ÉS HIÉNA  Koltai M.Gábor Nyíregyházi Móricz Zsigmond Sz.

Legfontosabb:             VIZSGÁLAT      Lengyel Anna      PanoDráma      Nemzeti    

Színház a színházban:   KÉK ANGYAL     Gothár Péter        Örkény István Színház

Hangosfilmszínház:       NÉNYEI PÁL: MOZGÓFÉNYKÉP        Göttinger Pál   Radnóti


Forgószínpad:
            HAMLET          Kiss Csaba         Miskolci Nemzeti Színház

Legbátrabb:              EURÓPA, EURÓPA             Koltai M. Gábor            Stúdió K

Munkavázlat:            ZOLTÁN ÚJRATEMETVE       Vidnyánszky Attila    Zsámbék


Bravúros:               FÜGGÖNY FEL!           Puskás Tamás          Centrál Színház

Naturál:                PATKÁNYOK    Novák Eszter  
 Kaposvári IV.oszt.  Stúdió K

Dramaturgia:         GÁSPÁR ILDIKÓ  TÓTÉK    Mácsai Pál   
Örkény István Színház


Monodráma:
  
       A SZÖKÉS          Orosz Ákos        Csuja László       Maladype

Képmonológok:     GANYMED GOES EUROPE                  Szépművészeti Múzeum

Felolvasó sz.:       ALMÁSSY BETTINA: A FELHŐK IS        Réthly-osztály    Átrium


Halál-jelenet:         KÉPZELT BETEG    Mohácsi János     Örkény István Színház

Háromszoros vég:    A TANÍTÓNŐ   Rusznyák Gábor   Miskolci Nemzeti Színház


Fesztivál:
               SHAKESPEARE FESZTIVÁL         Gedeon József          s  Gyula

Hazai fesztivál:        DESZKA FESZTIVÁL                 Debreceni Csokonai Színház

Új játszóhely :        Bethlen Téri Színház

Megújult:               KOMA Bázis

Magánszínház:        ORLAI TIBOR                           Belvárosi Színház

 

V E N D É G J Á T É K


Rendező:
           SZEGET SZEGGEL   Jurij Butuszov  
 Shakespeare Fesztivál  Gyula

Előadás:             GARDÉNIA        Koltai M.Gábor       Temesvári Színház     Szkéné

Gesztusszínház:  TRISZTÁN ÉS IZOLDA    Balázs Zoltán   ljubjanai Mini Teatr   Ódry


Transzcendens:   LEAR DALAI    Grzegorz Bral    Song of the Goat Th./PL/   Gyula

Totális:              A MAJOMKIRÁLY       Guoguang Opera /Taiwan/         Várszínház

ÉLő múlt:           BEREGSZÁSZI SZÍNHÁZ      Vidnyánszky Attila     Nemzeti Színház
                            Szarvassá változott fiú      Mesés férfiak     Három nővér 
                              Fodrásznő   Sólyompecsenye/Dekameron/   Karnyóné  
                                  Liliomfi    Csehov egyfelvonásosok Bolha a fülbe

VISSZA  


S Z Í N É S Z E K                                                                 B E S T  O F  2 0 1 3
 

 

Az Év Színésze:   BOTOS ÉVA                Edith és Marlene              Centrál Színház    

Férfi színész:     PÁL ANDRÁS  Állampolgári ismeretek    Yvonne    Hedda Gabler

Királynő:          FODOR TAMÁS      I.Erzsébet     Szikszai Rémusz   Vádli   Szkéné


Díva: 
              SZANDTNER ANNA         Kék angyal         Gothár Péter      Örkény

Monológ:        NAGYPÁL GÁBOR     Európa, Európa       Négyeshatos     Stúdió K

Színésznő:       HAY ANNA        A hosszabbik út     Ganymed      Európa, Európa

Epizód:           GÁSPÁR KATA    A velencei kalmár      Mohácsi János     Nemzeti


Énekessz.:      BERCSÉNYI PÉTER    I.Erzsébet    Szikszai Rémusz  Vádli   Szkéné

Kuplé:           TAKÁCS NÓRA DIÁNA         Kék Angyal         Örkény István Színház

All round:      NAGY DÁNIEL VIKTOR      Római vakáció     Pelsőczy Réka     Orlai

Karaktersz.:   GÁLFFI LÁSZLÓ     Liliomfi     Mohácsi János      Örkény I. Színház


Pályakezdő:   LOVAS ROZI   A vágy villamosa   Hamlet  Tanítónő  Miskolci N.Sz. 

Férfipáros:    KRISZTIK CSABA-NAGY NORBERT  Nagy füzet  Horváth Csaba   Forte

Epizódsz.:     POROGI ÁDÁM   Chioggiai csetepaté      Kecskeméti K.J. Színház


A Férfi:            ADORJÁNI BÁLINT      Mozgófénykép    A csillagos ég    Radnóti

A Felfedezés:         BÉRES MIKLÓS      Philoktétész         Kövérkirály

A Legszebb ének:   BOZÓ ANDREA      Bányavíz       Csizmadia Tibor      Szkéné


Bábos színész:   MULT ISTVÁN      Pinocchio     Harangi Mária     Kolibri Fészek

Akrobatikus:    SZÉKELY ROZI             Ganymed          Szépművészeti Múzeum

One man:    HARSÁNYI ATTILA   Oroszok/Viszockij/  Aradi Kamara Sz.  Bakelit

 

                           MÉG AZ ALTERNATÍV SZÍNHÁZAKBAN IS VANNAK...

VISSZA


A L T E R N A T Í V                                                           B E S T  O F  2 0 1 3
 



Legjobb előadás:     VIHAROK        Benkó Bence-Fábián Péter       k2       Szkéné

Kocsmaszínház:       SÁRKÁNYTIVORNYA         Deák Tamás       Picaro     Fogasház

Avantgard:              LENZ                Soós Attila Gergely /SzFE/               Jurányi


Komédia:               TARTUFFE     Kelemen József   Kaposvári EMK III.  Stúdió K

Felolvasó:               KOKKOLA       Erdeős Anna             Zsámbéki Színházi Bázis

Klasszikus:  AZ ISTEN ÉS A RÉSZEGEK   Benkó Bence-Fábián Péter    k2  Stúdió K


Irodalmi:         ADY/PETŐFI    Kovács Krisztián - Katona László    Scherer Péter

Dokudráma:     12 HÉT   NovákEszter    KV-Nemes Nagy Á. Szakközép  Jurányi

Abszurd:         YVONNE, BURGUNDI HERCEGNŐ            Geréb Zsófia              Ódry


Off-off:           ÖRÖKVIRÁG     Szegedi Tamás András    Affér Budapest    ANTRÉ

Gimnazista:      ORIGO                        Katona klub                          Katona Sufni

Koprodukció:   FEHÉR BUZOGÁNY      Lucie Málková   Lakmusz Csoport  Katona

Író-rendező:    DREAMBEGISZTÁN      Flores Hedvig Montserrat       Zöld Macska


Rap:            KEMÉNY ZSÓFI és HORVÁTH KRISTÓF     Városi Ferenc élete    Trafó

Scifi:           VISZLÁT, FÖLD!  Korcsmáros András Teatro Surreal  Zöld Macska

Ókor:          GÖRÖG DRÁMÁK  I - VIII     Karsai György    Sanyi és Aranka Színház


Címszerep :    DOMOKOS ZSOLT    Tartuffe    Kelemen József  Kaposvári EMK III.  

Színész:         KOVÁCS KRISZTIÁN   Ady/Petőfi        Nézőművészeti Kft      Thália   

Színésznő:     KRAJCSI NIKOLETT    Állampolgári ismeretek  Chioggiai csetepaté
   
                                              Dühöngő

Transzcendens:    FEKETE RÉKA-THÁLIA         Ágnes, Isten báránya         Spinoza

Karakter:      HORVÁTH KRISTÓF      River       Miklós Marcell      Sanyi és Aranka


VISSZA


M O Z G Á S S Z Í N H Á Z                    T Á N C                    B E S T  O F  2 0 1 3                                                     
 


Az Év előadása:   NAGY FÜZET              Horváth Csaba             Forte          Szkéné  


Rendezés:         DIÓTÖRŐ                   Juronics Tamás       Szegedi Kortárs Balett

Koreográfia:
      GYÖNGYÖSI TAMÁS     Jazzbolero    Kontúr Fizikai Színház   GNM

Önkoregráfia:    GÓBI RITA                  Az utolsó vacsora                     MU Színház


Táncszínház::    A PER       Barta Dóra       M Stúdió Sepsiszentgyörgy       Bakelit

Irodalmi:  MINT A FAGYÖNGY   Gemza Péter  M Stúdió Sepsiszentgyörgy  Szkéné

Koreográfus:   PÁRBAJKÓDEX   Gyöngyösi Tamás  SzFE III.színész-osztály    Ódry


Táncosnő:      
       PALMAN KITTI              Diótörő            Szegedi Kortárs Balett

Szóló:
    HARGITAI MARIANN     Monocrossing  Jivko Jeliazkov  K-Európa Táncsz.

Páros:   KRISZTIK CSABA-NAGY NORBERT     Nagy Füzet    Horváth Csaba      Forte

Felfedezés:           PETROVICS SÁNDOR       Horda    Kun Attila   K-Európa Táncsz.


Címszerep:           KATONKA ZOLTÁN        Hoffmann meséi    Barta Dóra   Badora

Akrobatika:          ZOLETNIK ZSÓFIA és SIMKÓ BEATRIX      Virtus     Duda Éva    MU  

Underground:      GRECSÓ ZOLTÁN            Magyar ugaron                   MU Színház  


Vendégjáték:       MARIE CHOUINARD     GYMNOPÉDIES                                   Trafó

VISSZA



Z E N É S  S Z Í N H Á Z                                                       B E S T  O F  2 0 1 3                                                     
 


Opera:          FIGARO HÁZASSÁGA      Fischer Iván       Fesztiválzenekar       Müpa

Kortárs:        OUT AT SEA                  Almási-Tóth András                              BMC

Operavizsga:   LA CALISTO                  Almási-Tóth András                              E10


Új magyar:     SOLTI ÁRPÁD: LA VIOLETTA        Almási-Tóth András         Operaház

Énekesnő:     VÖRÖS SZILVIA          La Calisto           La Violetta           Out at sea

Díva:             GONDA KATA/KEMK/     Cabaret          Rusznyák Gábor         Átrium


Musical:             CHICAGO             Bozsik Yvette                         Centrál Színház

Piaf:                  BOTOS ÉVA         Edith és Marlene                     Centrál Színház

Vígjáték:            RÓMAI VAKÁCIÓ   Pelsőczy Réka      ORLAI      Belvárosi Színház


Musical-vizsga:    CABARET            Rusznyák Gábor  III.kaposvári osztály  Átrium

Magyar musical:  VÉRSZIPOLY        Gieler Csaba   Hadart T.  Zuglói Nyári Színház

Zenei vezető:     FEKETE MÁRIA               Chicago                        Centrál Színház



Vendégjáték:     LIGETI: GRAND MACABRE       Vajda Gergely       Neue Oper Wien

Kortárs opera:   LAJKA, AZ ŰRKUTYA   Tim Yealland   Armel Operafeszt. Szeged

Énekes:     EDWARD LEE   /Iván, Hruscsov/   Lajka, az űrkutya   Armel   Szeged

Transzcendens:   LEAR DALAI    Grzegorz Bral   Song of the Goat Th./PL/  Gyula


Fesztivál:            ARMEL OPERAFESZTIVÁL   SZEGED  2013

VISSZA

   

I F J Ú S Á G I  S Z Í N H Á Z                                           B E S T  O F  2 0 1 3                                                      
 


Legjobb rendezés:  MACSKA VOLTAM LONDONBAN         Novák János       Kolibri

Legjobb előadás:     DELETE           Vidovszky György                Kolibri Színház

Hangjáték:             CSODA ÉS KÓSZA        Mácsai Pál       Örkény István Színház

Zenés báb:             PINOCCHIO            Harangi Mária                  Kolibri Fészek


Interaktív:             A HOSSZABBIK ÚT    Gigor Attila     Kerekasztal   Szputnyik

Gimnazista:            ORIGO                    Katona klub                     Katona Sufni

Tantermi:              BÁBOK                   KÁVA Műhely                        Mu Színház


Zenész:   
     ROZMÁN LAJOS      Pinocchio      Harangi Mária    Kolibri Fészek

Bábetűdök:    HUPS!         Fehér Dávid            Végzős Bábszínészek    Kolibri

VISSZA


L Á T V Á N Y                 S Z Í N P A D I  Z E N E                B E S T  O F  2 0 1 3                                           
 


Díszlet:              ONDRASCHEK PÉTER        Dühöngő      Zsámbéki Nyári Színház

Jelmez:             DOMOKOS BARBARA         Viharok         k2                    Szkéné

Maszk és báb:    OROSZ KLAUDIA               Macska voltam Londonban    Kolibri

Táncruha:         HORÁNYI JÚLIA                Diótörő         Szegedi Kortárs Balett


Zene:               KÁKONYI ÁRPÁD              Kék Angyal    Örkény István Színház

Rap-song:          BAQAIS ÁDÁM                Nemzeti Vegyesbolt                KOMA

VISSZA


S Z Í N M Ű V É S Z E T I  E G Y E T E M E K                         B E S T  O F  2 0 1 3                                                      
 


Legjobb:       HAMLET           Zsótér Sándor          SzFE  Marton-osztály       Ódry

Tószínpad::   HAMLET            Zsótér Sándor          Shakespeare Fesztivál   Gyula

Tantermi:     ÁLLAMPOLGÁRI ISMERETEK      Tengely Gábor      MANNA      Zsámbék


Musical:       CABARET         Rusznyák Gábor       III.kaposvári osztály       Átrium


Komédia:     TARTUFFE        Kelemen József       Kaposvári EMK III.        Stúdió K

Naturál:       PATKÁNYOK     Novák Eszter            Kaposvári IV.oszt.       Stúdió K


Vizsgarendezés:      SOÓS ATTILA GERGELY        Lenz              Jurányi Inkubátorház

Alkotó-pár:  BENKÓ BENCE - FÁBIÁN PÉTER        Viharok     Isten és a részegek   k2

Koprodukt:  DÜHÖNGŐ    Beczásy Áron  Marosvásárhely-Kaposvár-SzFE  Zsámbék


Ókori:         PHILOKTÉTÉSZ    Viktor Balázs           SzFE IV.színész                 Ódry

Szürreál:     YVONNE, BURGUNDI HERCEGNŐ             Geréb Zsófia                     Ódry

Kortárs:       HITGYÓGYÁSZ    Fehér Balázs Benő   SzFE IV.színész                 Ódry

Abszurd:      KEGYELEM    Widder Kristóf   SzFE IV. koreográfus-rendező    Ódry


Paródia:      NEM ÉRTEM, DE VELETEK    Simányi Zsuzsanna   Bethlen-téri Színház

Rendezés:   GYÉVUSKA        Kovács D.Dániel          III. rendező-vizsga          Ódry

Bábos:        HUPS!         Fehér Dávid    Végzős bábszínészek                    Kolibri


Mozgás-vizsga: PÁRBAJKÓDEX   Gyöngyösi Tamás   SzFE III.színész-osztály    Ódry


Gimis-páros:   GERGELY ROZÁLIA-KRAJCSI NIKOLETTE    Állampolgári ism.   Zsámbék

Színész:       ifj.VIDNYÁNSZKY ATTILA   Hamlet   Három nővér   SzFE Marton-oszt.

Színésznö:    PALLAGI MELITTA     Viharok        Tartuffe       Nemzeti Vegyesbolt

Együttes:     HÁROM NŐVÉR          Marton László       IV.színész-osztály       Ódry


Főszerep:       IVANICS TAMÁS      Állampolgári ismeretek   Tengely G.  Zsámbék

Címszerep:     DOMOKOS ZSOLT     Tartuffe  Kaposvári EMK III.   Magánügy   KOMA

Melléksz.:      MÁRKUS SÁNDOR     Bányavíz              Csizmadia Tibor        Szkéné


Sokoldalú:      BACH KATA            Lenz           Három nővér        Sanzon-verseny

Sanzon:         ZSIGMOND EMŐKE   TKKT Sanzon-verseny     Bagó Gizella      Ódry

Brechti song:  PITI EMŐKE                 Baqais Ádám               Nemzeti Vegyesbolt

Musicalsz.:     GONDA KATA /KEMK/    Cabaret           Rusznyák Gábor      Átrium


Outsider:       BÉRES MIKLÓS       Philoktétész          Viktor Balázs             s  Ódry


VI
SSZA

 

Z E N E                              KORTÁRS-ZENE                         B E S T  O  F  2 0 1 3                                           
 


Koncert:    EGY KIÁLLÍTÁS KÉPEI     Leonidas Kavakos    Fesztiválzenekar    MUPA

Oratórium: MÁTÉ PASSIÓ   Philippe Herreweghe   Collegium Vocale Gent   MUPA

Opera:      FIGARO HÁZASSÁGA        Fischer Iván        Fesztiválzenekar        MUPA


Pajta-koncert:    CSALOG GÁBOR        Bán Máté        Klenyán Csaba      Vértesacsa

Szólista:     CSÁKI ANDRÁS /gitár/       Aranjuezi concerto    Alhambra    Operaház



KORTÁRS-ZENE


Kórusimpró:     HALAS DÓRA DLA KONCERTJE    Soharóza-Városminor-Aula     BMC

Vendégjáték:    LIGETI: GRAND MACABRE          Vajda Gergely      Neue Oper Wien

Kortárs:           OUT AT SEA                  Almási-Tóth András                          BMC

Kórusmű:   SZTOJANOV GEORGI: SILESIUS ETŰDÖK   Halastó Kórus  Próféta Galéria


Operavizsga:        LA CALISTO                       Almási-Tóth András                   E10

TV-közvetítés:      SOSZTAKOVICS: AZ ORR                          Metropolitan New York

Kórus-bemutató:  PENDERECKI: STABAT MATER    Antal Mátyás   Nemzeti Énekkar


Zeneszerző:     SOLTI ÁRPÁD: LA VIOLETTA     Almási-Tóth András         Operaház

Énekesnő:       VÖRÖS SZILVIA         La Calisto          La Violetta          Out at sea


VISSZA


K I Á L L Í T Á S                                                               B E S T  O  F  2 0 1 3                                           
 


Év Eseménye:                      BUKTA IMRE       Másik Magyarország        Műcsarnok   

Év Gyalázata:                       A MŰCSARNOK ELRABLÁSA

Életmű:                              ORSZÁG LILI                  MODEM                  Debrecen


Legeredetibb:                    RUTTKAI BORI            Barlangos Testek         Jurányi

Színházi:    GANYMED GOES EUROPE   Wroclaw-Wien-Budapest   Szépművészeti

Vendég:                            EGON SCHIELE                      Szépművészeti Múzeum


Szobor:
                            JÓSEF LUKOMSKI    Hominem Quero  Lengyel Intézet

Díszlettervek:                    BAGOSSY LEVENTE                           Budapest Galéria

Karikatúra:                       TETTAMANTI BÉLA                 Petőfi Irodalmi Múzeum


Kettős:                             CHAGALL - ÁMOS IMRE                      Nemzeti Galéria

Galéria:      KIESELBACH      KÖVESI GYŰJTEMÉNY          FEHÉR LÁSZLÓ /Menshikoff/

Nemzetközi kortárs:            ART MARKET 2013                                      Millenáris       

 
Zenélő mobil:                     KABÓCÁK                 Bori Bálint              Flux Galéria

Objets:                             FESTETT ACÉL                                            2B Galéria

Írószer:                             CERUZÁK     Fazakas Réka kiállítása    Bakelit M.A.C.

Gerilla:                             GERILLA HORGOLÓK      49-es villamos   1450-es járat


Líra:                                 GEDŐ ILKA                                       Nemzeti Galéria

Szürreál:                           MAJOR JÁNOS                                     Barcsay-terem

70-es évek:                       MINDEN SZÜKSÉGES ESZKÖZZEL                   acb galéria


Foto:                        
       FOTOGRÁFIÁNK 2000 - 2010               Nemzeti Galéria 

Plakát:                            STEFAN KUBICA                                  Lengyel Intézet

Óriásplakát:                    13.ARC                                                Felvonulás-tér


VISSZA

 

F I L M                                                                     B E S T  O  F  2 0 1 3                                           
 



M A G Y A R


Legjobb:                 A NAGY FÜZET                       Szász János

Játékfilm:                ISTENI MŰSZAK                      Bodzsár Márk

Zsáner:                   AGLAJA                               Deák Krisztina

Fikciós doku:            REGINA                                Groó Diána



K Ü L F Ö L D I


Legjobb:                  ADELE ÉLETE           Abdellatif Kechiche             francia film

Legszebb:                A NAGYMESTER         Wong Kar Wai       kínai-hongkongi film


Self:                        OH BOY                    Tom Schilling                       német film

Román:                    DOMBOKON TÚL        Cristian Mungiu                    román film

Balkán:                    SZARAJEVO GYERMEKEI     Aida Begić                  boszniai film


Kampányfilm:            NO                             Pablo Larraín                      chilei film

Noszex:                   Q                           Laurent Bouhnik                  francia film

Feketefehér:           TABU                       Miguel Gomes                    portugál film


Afrika:                    A HÁBORÚ SÁMÁNJA       Kim Nguyen                  kanadai film

Szürreál:                TRANSZ                          Danny Boyle                     angol film

Gangfilm:               MANORS                         Ban Drew                            brit film


Globális:  
              360                    Fernando Meirelles               angol stb film

Komédia:               HOGYAN NEVEZZELEK?       Matthieu Delaporte    francia film

Replay:                 AZ ORGEAVE-I CSATA          Jeremy Deller               angol film

            
         
S Z Í N É SZ E K


Legjobb:                ADELE EXARCHOPOULOS           Adele élete

Magyar:                 MOLNÁR PIROSKA                     A nagy füzet


Színésznő:   
           DÉBORAH RÉVY                      Q

Kamasz:                 RACHEL MWANZA                   A háború sámánja

Gyermek:              JÁVOR BABETT                       Aglaja   


Önmaga:  
              TOM SCHILLING                      O boy

Színész-rendező:           BAN DREW                      Manors


VISSZA

 

K Ö N Y V                                                                          B E S T  O  F  2 0 1 3                                           
 


AKI  A KÖNYVEK  ISMERTETŐIRE  IS  KÍVÁNCSI,  KATTINTSON IDE:    Nyitóoldal


Az Év Könyve:
   VASZILIJ GROSSZMAN: ÉLET ÉS SORS    Ford.: Soproni András   Európa  
  
Az Év Írója:        CSERNA-SZABÓ ANDRÁS: SZÍVED HELYÉN ÉPÜL MÁR...           Magvető 


Legerősebb:      HERTHA MÜLLER: LÉLEGZETHINTA                                  Cartaphilus

Rettenet:          BORBÉLY SZILÁRD: NINCSTELENEK                                      Magvető

Gyönyörűség:     CORMACK McCARTHY:    VÖRÖS DÉLKÖRÖK   VAD LOVAK
                


Regény:            FEHÉR BÉLA: FEJEZETEK EGY VAKONDŰZŐ ÉLETÉBŐL           Magvető

Vers:                ERDŐS VIRÁG: EZT IS ELVISZEM                                          Magvető

Színház:            CSÁKI JUDIT: ALFÖLDI SZÍNHÁZA    


Külföldi:           THOMAS PYNCHON: BEÉPÍTETT HIBA                                     Európa

Szatíra:            VLADZIMIR NYAKLJAJEU: KANDÚR A ZSÁKBAN                        AbOvo

Felfedezés:       KISS NOÉMI: IKERANYA                                                      Magvető 

         

Elegáns:
           KARAFIÁTH ORSOLYA: KICSI LILI                                         Magvető

Reality:           SHANI BOIANJIU: BÁTRAKÉ A MENNYORSZÁG                             Libri 

Riport:            STOHL ANDRÁS: A MAGYAR BÖRTÖNPOKOL   Szalai Vivien   Alexandra

Doku:              BLAINE HARDEN: SZÖKÉS A 14-ES TÁBORBÓL                            hvg  


Krimi:             JO NESBO: KÍSÉRTET                                                           Animus

Kínai:             QIU XIAOLONG: EGY VÖRÖS HŐSNŐ HALÁLA                           Európa

Történelmi:     THIMOTHY SNYDER: VÉRES ÖVEZET   Ford.: Soproni András    Európa


Újraolvasva:     VASZILIJ AKSZJONOV: MOSZKVAI TÖRTÉNET                          Európa

Zenésítve:
      BAQAIS ÁDÁM            Nemzeti Vegyesbolt rapsongok       KOMA


Beszélgetés:     GOETHE RÁÉR-KLASSZIKUSOK         Fábri Péter        Moha Kávézó
                            Nádasdy Ádám: Dante         Spiró György: Shakespeare



H A N G J Á T É K


Legjobb:          NOVA                      SURÁNYI ANDRÁS                          Bartók Rádió

Rendezés:  
      MÁTYÁSSY ÁRON     Teresia Mora: Miss Jane Ruby    Bartók Rádió


Világirodalom:  KORUNK GYERMEKE /Ödön von Horváth/      Tasnádi Márton    MR

Kortárs:           MELLETTEM ELFÉRSZ        Csizmadia Tibor               Bartók Rádió


Vers:  
             MINDIG MÁS    KISS JUDIT ÁGNES     Harangi Mária      Bartók Rádió

Dal:                 TANGÓ   UJJ ZSUZSI          Zene: Darvas Kristóf       Bartók Rádió


Színésznő:  
      VASS TERÉZ                    Miss Jane Ruby             Mátyásssy Áron

Színész:            KASZÁS GERGŐ              Mellettem elférsz        Csizmadia Tibor 


VISSZA


   
             
 


B E S T   O F   2  0  0 3  -  2 0 1 1