BEST OF 2010    www.toptipp.hu
B E S T   O F   2 0 1 0
   
SZÍNHÁZ          
 FILM           ZENE         KIÁLLÍTÁS        TÁNCZ        KÖNYV


 S Z Í N H Á Z                                                     B E S T  O F  2 0 1 0
 


ELŐADÁSOK 
       SZÍNÉSZEK           ZENÉS           VENDÉGJÁTÉK         ALTERNATÍV

 
GYERMEK      SZABADTÉRI     MOZGÁSSZÍNHÁZ     LÁTVÁNY és ZENE    SZÍNMŰVÉSZETI   
       

 
Rendező: ZSÓTÉR SÁNDOR   Chicago /HOPPart/   Figaro házassága /Maladype/
                                             Félelem és macskajaj /Ódry/ A selyemcipő /Eger/ 

Totalitás: VIDNYÁNSZKY  ATTILA 
Mesés férfiak szárnyakkal Csokonai Színház
                                                                                                       Debrecen
    
Rendezés: NOVÁK ESZTER           BÍÍT /Ódry/    Kaukázusi kétakör /Tatabánya/

Alter a kőben:
    CSERENADRÁG          Vajdai Vilmos     TÁPszínház       Kamra

Legkorszerűbb:   A NEVETŐ EMBER     Jeles András        Szombathelyi Színház

Újjászületés:       PARAVARIETÉ           Tasnádi István  Szikra Cool-Tour-House
    Csákányi Eszter  Felhőfi-Kiss László 
Hegyi Norbert  Katona László  Szemenyei János



Író: 
                        HÁY JÁNOS         Nehéz /Bárka/             Völgyhíd  /Kolibri/

Abszurd:                 ERDŐS VIRÁG     Kalocsa                                    Vígszínház

Író-rendező:           PINTÉR BÉLA      Szutyok      Tündöklő középszer  Szkéné

Kollázs-színmű:       BÍRÓ KRISZTA      Nőnyugat    Örkény István Színház  Thália

Fordító-dramaturg:  UNGÁR JULI       A selyemcipő      Zsótér Sándor         Eger

 

Határontúli:       AZ EMBER TRAGÉDIÁJA      Gyarmati Kata - Kokan Mladenovic
                          Újvidéki Színház


Vendégrendező:  VALERE NOVARINA   Képzeletbeli Operett  Csokonai Színház
                                                                                                             Debrecen

Legfontosabb:   CIGÁNYOK                  Máté Gábor          Katona József Színház

Sophisticated:    BOHÉMÉLET               Ascher Tamás      Örkény István Színház

Újgörög:            OIDIPUS KIRÁLY          Rusznyák Gábor   Kaposvári Csiky G. Sz.

Klasszikus:        AZ ÉLET ÁLOM            Kovács Dániel                  Katona-Kamra

Nagyszínház: KAUKÁZUSI KRÉTAKÖR   Novák Eszter    Tatabányai J.M.Színház



Natúr-kollázs:    HÁT AKKOR ITT FOGUNK  Forgács Péter  Miskolci N.Színház

Stúdiószínház:   HELLO, NÁCI!                    Tóth József                Kolibri Pince

Varieté színház: C'EST LA VIE!     Hegyi Árpád Jutocsa    Budapesti Kamara Sz.
                                                                                         
             Vígjáték:             TÉVEDÉSEK VÍGJÁTÉKA    Baksa Imre               Neptun Brigád

Fizikai színház:   HORVÁTH CSABA              Godot-ra várva                      Trafó
                                                                     Ó azok a szép napok


Irodalmi:           NŐNYUGAT     Bíró Kriszta - Mácsai Pál   Örkény István Színház

Mobilitás:         CSÖRGESS MEG!      Máté Gábor      Egri Gárdonyi Géza Színház

Monodráma:     TELEFONDOKTOR   Szabó Borbála - Göttinger Pál  Törökfürdő

TV-színház:      CZUKOR SHOW        Dömötör Tamás       Szombathelyi Színház

Egyfelvonásos: JÁKOBI ÉS LÁJDENTÁL  Borgula András        Bp.Kamaraszínház 

 

Zenés vígjáték: NAFTALIN                     Szabó Máté                  Radnóti Színház

Kórus-finálé:     ELVESZETT LEVÉL        Mohácsi János   Pécsi Nemzeti Színház

Felolvasósz.:     ROHONCZ /Jelinek/       Polgár Csaba                               Trafó

Pszichoszínház: BÁCSKAI JÚLIA   Pillepalack-Pilleférj   Börcsök-Scherer  Völgy



Vendégjáték:    20/20     Gianina Cărbunariu        Yorick Stúdió /Marosvásárhely/

                         HIÓB      Johan Simons   Münchner Kammerspiel    Tavaszi Feszt.

                         BETTER THAN SEX   Suda Balázs Róbert  Courtyard Th. /London/


Új játszóhely:   WEST BALKÁN          SZIKRA COOL-TOUR-HOUSE


A LEGSZIMPATIKUSABB CSAPAT:          FÜGE


V I S S Z A




 
S Z Í N É S Z E K                               B E S T  O F  2 0 1 0
 


Az Év Színésze: KERESZTES TAMÁS       Az élet álom  
  Cigányok     Cabaret
                                                        Katona József Színház
        Centrál Színház

Az Év alakítása: SZAMOSI ZSÓFIA          Pintér Béla Társulat                        Szkéné

Emblematikus:   LÁZÁR KATI                Nőnyugat         Nehéz        Életosztás

Színész:            SZÉLES LÁSZLÓ           Kaukázusi krétakör   Novák Eszter  Tatabánya

Színésznő:         
PETRIK ANDREA
         Pszyché   Sopsits Árpád        Gyulai Várszínház

 

Monológ:         JÁRÓ ZSUZSA    A selyemcipő  Zsótér Sándor  Egri Gárdonyi G. Színház

Színészduó:      STOHL ANDRÁS-SZABÓ GYŐZŐ   Jó zsaru  Puskás Tamás            Centrál

Színésztrió:      MÉSZÁROS TAMÁS-RUSZINA SZABOLCS-SZANITTER DÁVID           Kolibri

 

Comeback:            LÁNG ANNAMÁRIA        Kalocsa          Period           Vígszínház

Majdnem mono:     MUCSI ZOLTÁN             Nehéz       Bérczes László          Bárka

Karakterszínész:     
SZERVÉT TIBOR            Naftalin    Szabó Máté             Radnóti

Mindig nagyon:      STEFANOVICS ANGÉLA  Piszkos fotók     Jeruzsálem pusztulása
                                                             Budapesti Kamaraszínház


Év meglepetése:  
 
 LIGETI KOVÁCS JUDIT   Figaro házassága  Platonov     Maladype

Jellemszínész:        KÖVESDI LÁSZLÓ
         Toszkána     Szilánkok         Baksa Imre
                                                               Tévedések  vígjátéka    Neptun Brigád

Labda-virtuózok:    KÁDAS JÓZSEF - KRISZTIK CSABA       Godot         Horváth Csaba

Fő-mellékszereplő: WELLMANN GYÖRGY /Firsz/    Cseresznyéskert     Sztarenki Pál
                                                                   Zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház


Mellékszereplő:  
   GÁSPÁR KATA         Magyar Ünnep    Alföldi Róbert      Nemzeti

                            FÖLDI ÁDÁM           Magyar Ünnep    Alföldi Róbert      Nemzeti

Figurális:               HUZELLA JÚLIA       Cserenadrág       Vajdai Vilmos  TÁP  Kamra

Pszicho-epizód:     
 BÁCSKAI JÚLIA         Büfésnő     Pillepalack-Pilleférj        Völgy



Narrátor:               SZALMA NOÉMI        Hát akkor itt fogunk élni      Forgács Péter

Felfedezés:            HEGYI NORBERT       Paravarieté      Tasnádi István   Szikra CTH

Legszebb epizód:    MOLNÁR GYÖNGYI          Hallo, Hallo!                 Méhes László

                            SÜTŐ ANDRÁS MIKLÓS     Tévedések  vígjátéka         Baksa Imre

 

Vendégjáték:     ELOR EMINA            Az ember tragédiája             Újvidéki Színház

Pantomim:         OLEG ZSUKOVSZKIJ  Mesés férfiak   Vidnyánszky Attila    Csokonai

Pályakezdő:       MOHAI TAMÁS         Az utolsó roma   KOMA         Szikra-Cool-Tour

Jelelőművész:    SZABÓ VERA            Az utolsó roma   KOMA         Szikra-Cool-Tour

   
  V I S S Z A


L Á T V Á N Y         Z E N E          B E S T  O F  2 0 1 0
 


Játéktér:    ALEKSZANDR BELOZUB   Mesés férfiak szárnyakkal  D. Csokonai Színhá
z

Jelmez:      BENEDEK MARI              Chicago       Figaro házassága       A selyemcipő   

Függöny:    AMBRUS MÁRIA              A selyemcipő         Egri Gárdonyi Géza Színház

Technika:   CSERENADRÁG               Vajdai Vilmos         TÁPszínház              Kamra

Vendégj.:   BEATA IMELDA JEREMIAS /látvány/      Yvonne      Teatr Slaski Katowice

Ruhák:             ZEKE EDIT              BÍÍT                                            Ódry Színpad

Zene:               BELLA MÁTÉ           Magyar Ünnep         Alföldi Róbert      Nemzeti

Konkrétzene:    ROZS TAMÁS           Oidipus király         Kaposvári  Csiky G. Színház

Színpadi zene:  SZEMENYEI JÁNOS    Paravarieté                   Szikra CoolTourHouse


V I S S Z A




Z E N É S  S Z Í N H Á Z            B E S T  O F  2 0 1 0
 


Opera:         RÓZSALOVAG           Andrejs Zagars                                     Operaház

                  BORISZ GODUNOV      Vidnyánszky Attila    Debreceni Csokonai Színház

Vendégj.:    WALLENBERG           Dmitri Bertman        Észt Áll. Opera         Miskolc

                  LUKRÉCIA /Britten/   Matthias Oldag         Gerai Opera             Miskolc

 

Énekesnő:   SÜMEGI ESZTER        Rózsalovag                                           Operaház
               

                  MESTER VIKTÓRIA     Rózsalovag                                           Operaház

Énekes:       HAJA ZSOLT             Sirály      Tüzes Angyal      ARMEL Operafesztivál

 

Vendég:      CRISTINA BAGGIO                    Tüzes Angyal      ARMEL Operafesztivál

                  KRISTIN SAMPSON                   Sirály                 ARMEL Operafesztivál

                  MIKHAIL PETRENKO      Borisz Godunov     Debreceni Csokonai Színház

                  LARS WOLDT               Ochs báró             Rózsalovag           Operaház


Kórus:         DEBRECENI CSOKONAI SZÍNHÁZ     Tüzes Angyal   ARMEL Operafesztivál

 

Meseopera:   Libretto: SZABÓ BORBÁLA  Zene: DINYÉS DÁNIEL      PÁRKÁK       Bárka

Miniopera:    ELJÖVÖK ÉRTED      Matkó Tamás     HOPPart                     West Balkán

Gasztropera:  DOLCE VOCE           Halas Dóri        Soharóza                   Palatinus-ház

Barefoot:      MEZÍTLÁBAS OPERA  Barefoot Musicians             Idegennyelvű Könyvtár
                   Bodrogi Éva     Koltai Kata     Bartek Zsolt

 

Együttes:       HOPPart                  Chicago           Zsótér Sándor        Átrium mozi

Színésznő:     RADNAY CSILLA       Chicago            Zsótér Sándor        Átrium mozi

Brechti song: BÁSTI JULI               Cabaret       Bozsik Yvette         Centrál Színház

Hölgypáros:   FRIEDENTHÁL ZOLTÁN-MÁTYÁSSY BENCE     Zsótér Sándor    Chicago

Musical:        CSOPORTTERÁPIA       Galambos Péter-Bolba Tamás   Madách-pályázat



Színésznő-énekes:    
SZŐLŐSKEI TÍMEA      C'est la vie        Hegyi Árpád Jutocsa

 

Zenei koncepció:     SELMECZI GYÖRGY            BÍÍT                      Ódry Színpad

Hangszerelés:          KÁKONYI ÁRPÁD-MATKÓ TAMÁS       Chicago   Zsótér Sándor  

 
 V I S S Z A 


A L T E R NA T Í V                        B E S T  O F  2 0 1 0
 


Legeredetibb:        ÉLETOSZTÁS        Schermann Márta                 Teleki-téri piac

Kocsmaszínház:       LÜSZISZTRÁTÉ      Vajda Róbert   Salto/M/ortale  Gozsdu-udvar

Rendező:               POLGÁR CSABA     Korijolánusz     HOPPart             MU Színház

Vendégrendező:     ALEKSIS MEANEY   Nyuszilány       KV Társulat               Sirály

 

Történelmi:          DANTON-ÜGY        Koltai M. Gábor                             Stúdió K

Abszurd:              A FAJOK EREDETE   Dömötör Tamás        Kapa-Pepe-dr.Thúróczy

Netszínház:          T@RTUFFE             Vékes Csaba         K-Belle Co.  RS9 Mai Manó

Ülve ülő:              ÉLNEK, MINT A DISZNÓK                Göttinger Pál        Szputnyik

Vers-kollázs:         VILLON-MENŰ          KOMA  Társulat                        Koma Bázis

Legszebb jelenet:  E.T.Mennyei Szín   Hegedűs D.Géza   Dömötör András    Thália

V I S S Z A

G Y E R M E K S Z Í N H Á Z          B E S T  O F  2 0 1 0
 


Rendezés:  
   BOZSIK YVETTE          PÖTTYÖS PANNI              Thália Arizona Stúdió  

Bábos:           ARANYKULCS             Fodor Tamás-Németh Ilona                  Stúdió K

Off-off:          KITIN KLÁN...             Juhász Kristóf                  KV Társulat      FUGA

Mesejáték:    ORSZÁGALMA             Kárpáti István     Tatabányai Jászai Mari Színház


Dráma:          
VÖLGYHÍD                  Bagossy László                                     Kolibri

Opera:           PÁRKÁK                     Göttinger Pál                                       Bárka

Szimfonikus:  SZENTIVÁNÉJI ÁLOM    Novák János                                        Kolibri

 V I S S Z A

S Z A B A D T É R I                         B E S T  O F  2 0 1 0
 


Rendezés:   
SOPSITS ÁRPÁD        Pszyché     Ladics-ház      Gyulai Várszínház

Címszerep:  PETRIK ANDREA        Pszyché     Ladics-ház      Gyulai Várszínház  

Dráma:        DEVIANCIA               Jámbor József          Zsámbéki Nyári Színház

Komédia:     BAKSA IMRE            Tévedések vígjátéka  Zsámbéki Nyári Színház

Színész:      KOVÁCS KRISZTIÁN   Pszyché   Sopsits Árpád
  
  Gyulai Várszínház

Zene:          
CSÁNYI DÁVID           Pszyché   Sopsits Árpád     Gyulai Várszínház   

V I S S Z A

M O Z G Á S S Z Í N H Á Z                              B E S T  O F  2 0 1 0
 



Fizikai színház:      ÉDEN    Gyöngyösi Tamás        GNM Színitanoda          
Bakelit

Szóló:                   GERGYE KRISZTIÁN                 Adaptáció Trikolór   MU Színház

Koreográfia:           PATAKY KLÁRI                             Felhőman          MU Színház

Démoni páros:       EGYED BEÁTA-DÁNYI VIKTÓRIA       Felhőman          MU Színház


Mozgásszínház:      ROMEÓ ÉS JÚLIA       Uray Péter      M Stúdió  Sepsiszentgyörgy

Koreográfia:          JÓNÁS ZSUZSA    Visszavonhatatlan    Közép-Európa Táncszínház

Táncos:                 MAJOR LÁSZLÓ                   K.rush   Frenák Pál                Trafó

Táncosnő:             DANIELA H.FAITH             Orpheusz                                Tivoli

Testművész:          TAO TE                       FEHÉR FERENC                Merlin Színház

V I S S Z A


S Z Í N M Ű V É S Z E T I  E G Y E T E M E K                         B E S T  O F  2 0 1 0
 




Aktuális:  FÉLELEM ÉS MACSKAJAJ      Zsótér Sándor   IV. prózai osztály      Ódry

Kollázs:    CSEHOV.zip              Anger Zsolt                 Mohácsi osztály   Kaposvár 

Zenés:      BÍÍT    Novák Eszter  Selmeczí György         III. zenés osztály       Ódry

Dalkonc.:  FÜST A SZEMÉBEN    /Cseh Tamás/              Mohácsi osztály   Kaposvár

 

Dráma:     CSERESZNYÉSKERT                   Lukáts Andor   Végzős IV.osztály  Ódry 

Kollektív: 6 SZEREP KERES EGY SZERZŐT   Kocsis Pál    Mohácsi osztály  Kaposvár

Musical:   TOM JONES            Felhőfi-Kiss László          Mohácsi osztály  Kaposvár



Színésznő:             LOVAS ROZI         Csehov.zip          6 szerep keres...        KET

                             ALBERTI ZSÓFIA   Cseresznyéskert

                             PÁLOS HANNA       Félelelem és macskajaj      IV.oszt.    Ódry

 

Színész:                RÉTFALVI TAMÁS   Félelelem és macskajaj      IV.oszt.    Ódry

Karakter:              TASNÁDI BENCE     Félelelem és macskajaj      IV.oszt.     Ódry

Dalkoncert:           HUZELLA JÚLIA  FICZA ISTVÁN      Merengek a múltak...  Ódry



Színész-rendező:   KÁRPÁTI PÁL        Carmen                  Zsámbéki Nyári Színház

Színész-zenész:     FORMÁN BÁLINT  Füst a szemében      Mohácsi oszt. Kaposvár

                             WUNDERLICH JÓZSEF     Bíít             III. zenés osztály     Ódry

Tenor:                   ÓDOR KRISTÓF               Bíít             III. zenés osztály     Ódry


Allround színész:  SÁNDOR PÉTER               Bíít             III. zenés osztály     Ódry

Színész-énekes:    NAGY DÁNIEL VIKTOR     Bíít /Ódry/       Sarah Kane: 4.48

Legszebb dal:        LÁBODI ÁDÁM                Horváth Anna   Füst a szemben   KET

Rock-sztár:           NAGYHEGYESI ZOLTÁN   Bíít             III. zenés osztály     Ódry


 V I S S Z A


 B E S T   O F   2 0 0 9           S Z Í N H Á Z
 


ELŐADÁSOK
   
     SZÍNÉSZEK    ZENÉS    LÁTVÁNY      GYERMEK   
  MOZGÁSSZÍNHÁZ     

ALTERNATÍV
    SZABADTÉRI     VENDÉGJÁTÉK      SZÍNMŰVÉSZETI EGYETEM

B E S T   O F   2 0 0 8
 


 SZÍNHÁZ         
   FILM           TÁNCZ           ZENE          KIÁLLÍTÁS         KÖNYV


Z E N E                                  B E S T   O F   2 0 1 0  
 

                                                                                      K O R T Á R S  Z E N E


Opera: 
        RÓZSALOVAG           Andrejs Zagars                                     
Operaház

                  BORISZ GODUNOV      Vidnyánszky Attila    Debreceni Csokonai Színház

Vendégj.:    WALLENBERG           Dmitri Bertman        Észt Áll. Opera         Miskolc

                  LUKRÉCIA /Britten/   Matthias Oldag         Gerai Opera             Miskolc


Énekesnő:   SÜMEGI ESZTER        Rózsalovag                                           Operaház
               

                  MESTER VIKTÓRIA     Rózsalovag                                           Operaház

Énekes:       HAJA ZSOLT             Sirály      Tüzes Angyal      ARMEL Operafesztivál

 

Vendég:      CRISTINA BAGGIO                    Tüzes Angyal      ARMEL Operafesztivál

                  KRISTIN SAMPSON                   Sirály                 ARMEL Operafesztivál

                  MIKHAIL PETRENKO      Borisz Godunov     Debreceni Csokonai Színház

                  LARS WOLDT               Ochs báró             Rózsalovag           Operaház


Kórus:         DEBRECENI CSOKONAI SZÍNHÁZ    Tüzes Angyal    ARMEL Operafesztivál

 

K O R T Á R S  Z E N E

Jubileumi:                  ÚJ ZENEI STÚDIÓ 40                         Millenáris             FUGA

Életmű-sorozat:           HOMMAGE Á LIGETI     Rácz Zoltán     UMZE                  MÜPA

Bemutató-koncert:      AMADINDA                  Rácz Zoltán                               Thália

Ősbemutató:               HOLLÓ AURÉL             Before John 2       Amadinda       Thália



Pajta-koncert:             CSALOG GÁBOR            Kurtág - Bach                     Vértesacsa

Szóló-koncert:            TÖMÖSKÖZI LÁSZLÓ      FeHér Templom   Monostorapáti  Völgy

Hegedütős duó:           BANDA ÁDÁM-TÖMÖSKÖZI LÁSZLÓ       D.Womack: Double Talk 

Improvizáció:              BALÁZS ELEMÉR /dob/       Orpheusz    Daniela H.Faith   Tivoli



Diploma-koncert:        NYITRAI LÁSZLÓ    Spanyol capriccio    Ibusár     Zeneakadémia

Meseopera:                DINYÉS DÁNIEL       Párkák     Göttingewr Pál      Bárka Színház

Színpadi zene:            BELLA MÁTÉ          Magyar Ünnep                  Nemzeti Színház

 

Énekesnő:                  BODROGI ÉVA        Mezítlábas Opera           Barefout Musicians

Zenei koncepció:        KOLTAI KATA         Mezítlábas Opera           Barefout Musicians


V I S S Z A       

F I L M                  B E S T   O F   2 0 1 0
 


Egyszem magyar:     CZUKOR SHOW             Dömötör Tamás


Legjobb film:           EGY KOMOLY EMBER
    Ethan és Joel COEN    amerikai film

 

Kelet-Európa:           CALIFORNIA DREAMIN'    Cristian Nemescu       román film

Közelkelet:               AJAMI       Yaron Shani, Scandar Copti    palesztin-izraeli

Észak:                      O'HORTEN                    Bent Hamer                 norvég film

Távol-Nyugat:          TURNÉ                           Mathieu Amalric        francia film

Észak-Amerika:         MOCSKOS ZSARU            Werner Herzog       amerikai film



Poézis:                     SEMMIT MAGAMRÓL        Urszula Antoniak  ír-norvég film

Fimepika:                 BAARIA                          Giuseppe Tornatore     olasz film

Bűnfilm:                   A TETOVÁLT LÁNY          Niels Arden Oplev        svéd film

Vígjáték:                  SOUL KITCHEN                Fatih Akin                 német film

Detektív:                  SHERLOCK HOLMES         Guy Ritchie                 angol film

 

Rendező:                   MATHIEU AMALRIC                           Turné

Operatőr:                 JENS FISCHER - ERIC KRESS               A tetovált lány

Rendezés:                 FATIH AKIN                                      Soul Kitchen

Legszebb epizód:      ÉSZAKI KARÁCSONY    Bent Hamer    Lécsőn lecipelés



Címszereplő:  
           ROBERT DOWNEY jr.                        Sherlock Holmes

Színésznő:                 LOTTE VERBECK                               Semmit magamról

Színész:                    ROGER DEAKINS                                Egy komoly ember

Színész-együttes:      CZUKOR SHOW

Sebzett közeli:          SANDRINE KIBERLAIN                         Mese a szerelemről

 

V I S S Z A

 
K I Á L L Í T Á S                                           B E S T   O F   2 0 1 0
 

 

Az Év Kiállítása:   FERNANDO BOTERO                       Szépművészeti Múzeum

Up to date:          A PULT MÖGÖTT                                                Műcsarnok

Legeredetibb:     SZUBJEKTÍV BUDAPEST TÉRKÉPEK             Centrális Galéria

Kortárs múlt:       BANÁNKÖZTÁRSASÁG                           MODEM    Debrecen

Innováció:           SAXON SZÁSZ JÁNOS         Poliuniverzum         B55 Galéria



Jubileum:           ELSŐ MAGYAR LÁTVÁNYTÁR/20 ÉV!!!/      3 Pillér       FUGA  

                          ELSŐ MAGYAR LÁTVÁNYTÁR/20 ÉV!!!/       333           Diszel

Magán:               KASSER-MOCHARY GYŰJTEMÉNY     Magyar Nemzeti Galéria

 

Galéria kiállítás:    WANTED!                           Virág Judit Galéria  

Aukciós kiállítás:    VIRÁG JUDIT GALÉRIA     KIESELBACH GALÉRIA

Élő múlt:                EURÓPA ISKOLA                        20/21 Galéria


Legfontosabb:       ART FAIR 2010                               Műcsarnok

Nem jó, csak kell:  MAGYAROK A BAUHAUSBAN      Janus Pannonius M. Pécs

 

Fotográfia:            VANCSÓ ZOLTÁN                Mai Manó Fotográfiai Múzeum

Kortársaink:          NEMES CSABA         Állj!                          Kiscelli Múzeum

                             SZIRTES ANDRÁS     Szellemarcok     Kiállítás Előtt Galéria


Plakát:                 13.ARC-PLAKÁTKIÁLLÍTÁS     Hol élsz Te?    Felvonulás-tér

                            KRAKKÓI PLAKÁTGRAFIKUSOK                    Lengyel Intézet

Építészet:             NEMZETKÖZI MAKETT-KIÁLLÍTÁS         KÉK         Műcsarnok

Videó:                  IGOR LAZIN   BERTA ÁGNES       Kovásznai György       MNG

Utcai:                  HUSZÁROK A PESTI UTCÁN       Budapesti Tavaszi Fesztivál



V I S S Z A

   
K Ö N Y V                                                     B E S T   O F   2 0 1 0
 


Regény:         SPIRÓ GYÖRGY         Tavaszi tárlat

Verses:          TÉREY JÁNOS           Protokoll



Hangjáték:    SZÜLETÉSÜNK NAPJA /Balla Zsófia/      Fodor Tamás         Magyar Rádió

Abszurd:       MINDEN KÁROS AZ EGÉSZSÉGRE          /Tandori Dezső/     Magos György
                    Plusz - Mínusz Senki

Novellák:      LÁNYOK ANYÁKRÓL          SZOMJAS OÁZIS III-IV      Hegyi Árpád Jutocsa
                        "        APÁKRÓL


Műsorvezető:  KUNCZE GÁBOR              Ötös                             Klubrádió

                     RANGOS KATALIN           Szabad sáv                     Klubrádió


V I S S Z A